REPORTER WOJENNY

Wpisy terminu w różnych słownikach wraz z komentarzami.

Słownik Wikipedii - zawartość - opis hasła REPORTER WOJENNY

Reporter wojenny, dawniej korespondent wojenny (ang. War Correspondent) – dziennikarz pracujący dla prasy, radia, telewizji lub kronik filmowych, specjalizujący się w relacjonowaniu przebiegu konfliktów zbrojnych, przewrotów wojskowych lub rewolucji. Zajmuje się zbieraniem materiałów, najczęściej jako naoczny świadek, przeprowadza wywiady z osobami biorącymi udział w wydarzeniach, zbiera opinie wśród świadków wydarzeń. Często też robi fotoreportaż lub nagrywa materiał dla stacji telewizyjnej z terenu konfliktu.więce

Źródło definicji (elektroniczne): hasło "Reporter wojenny" w Wikipedii
Hasło wprowadził(a): Izabela Alfredson

Słownik Inspiracji - zawartość - opis hasła REPORTER WOJENNY

" (...) to właśnie Terry Lloyd odkrył masowe groby zamordowanych Chorwatów pod Vukovarem. W 1999 pokonał niebezpieczny łańcuch górski w Czarnogórze, aby dotrzeć do Kosowa jako pierwszy. To z jego relacji świat się dowiedział, co stało się w 1998 roku w mieście Halabija, gdzie pięć tysięcy Kurdów padło ofiarą ataku chemicznego. Terry Lloyd pierwszy przywiózł z Iraku zdjęcia martwych dzieci w ramionach matek, obrazy dokumentujące okrucieństwo Saddama Husajna."

Źródło definicji (papierowe): Magdalena Hodalska,Ofiarnik i ofiara we współczesnym świecie, Kraków:Wyd.Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2006, s.69.
Hasło wprowadził(a): Izabela Alfredson