ALLEGRO (STRONA INTERNETOWA)

Wpisy terminu w różnych słownikach wraz z komentarzami.

Słownik Wikipedii - zawartość - opis hasła ALLEGRO (STRONA INTERNETOWA)

Allegro.pl – największa polska platforma transakcyjna on-line. Portal należący do Grupy Allegro, która jest częścią południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. Allegro to internetowa platforma handlowa umożliwiająca przeprowadzanie transakcji. Umożliwia przede wszystkim wystawianie na sprzedaż przedmiotów posiadanych przez użytkowników. Dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu serwis na początku działalności stał się popularny wśród kolekcjonerów, a z czasem również wśród zawodowych handlarzy. Oprócz aukcji, możliwe jest również wystawienie na sprzedaż przedmiotu za ustaloną z góry cenę (Kup Teraz). Istnieje także możliwość połączenia licytacji i opcji Kup Teraz. W chwili obecnej zdecydowana większość (ok. 90%) ofert dostępnych w serwisie Allegro to oferty jedynie z opcją Kup Teraz.

Weryfikację potencjalnego kontrahenta umożliwia system komentarzy. Są one publikowane dobrowolnie przez strony transakcji i zawierają subiektywne opinie dotyczące jej przebiegu.

Za wystawienie przedmiotów na sprzedaż, a także za dokonanie sprzedaży za pośrednictwem Allegro, firma pobiera prowizję. Allegro powstało w związku z sukcesem amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay.

Źródło definicji (elektroniczne): hasło "Allegro (strona internetowa)" w Wikipedii
Hasło wprowadził(a): PAWEŁ IREK