FILM.WEB

Wpisy terminu w różnych słownikach wraz z komentarzami.

Słownik Wikipedii - zawartość - opis hasła FILM.WEB

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517.560 filmach, 38.727 serialach, 10. 491 grach i 1.636.554 ludziach filmu). Zawiera także filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 krajów, które zmieniły nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne). Zawiera także codzienne informacje ze świata filmu, recenzje, zapowiedzi premier kinowych i DVD, zwiastuny, tapety, galerie zdjęć, fora dyskusyjne, box office, repertuar kin w całej Polsce, program TV, rankingi, pasaż, konkursy, informacje o dystrybutorach i festiwalach.

Serwis jest aktywnie współtworzony  przez internautów. Dzięki rozbudowanemu systemowi formularzy, każdy zarejestrowany i zalogowany użytkownik otrzymuje możliwość dodawania do bazy nowych filmów i osób związanych z kinem, wprowadzania poprawek do istniejących już opisów bądź też ich rozbudowywania. Informacje wprowadzone do systemu są sprawdzane i ewentualnie korygowane przez użytkowników portalu posiadających stosowne uprawnienia. Za swoją działalność na serwisie każdy zalogowany użytkownik otrzymuje punkty.

Oprócz obszernej bazy danych, w serwisie istnieje również rozbudowany serwis społecznościowy. Po rejestracji każdy z użytkowników otrzymuje do dyspozycji własną stronę, na której publikowane są informacje na jego temat, archiwizowane na portalu, jak również istnieje możliwość założenia własnego bloga.

Użytkownicy po ocenieniu pewnej liczby filmów, mają możliwość znalezienia tzw. Gustopodobnych, którzy ocenili filmy podobnie, a także mają dostęp do Rekomendacji, czyli listy pozycji, które mogą być w ich guście.

 (drobne zmiany red. - PI)

Źródło definicji (elektroniczne): hasło "Filmweb" w Wikipedii
Hasło wprowadził(a): PAWEŁ IREK